Dlaczego warto skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Posiadanie długów lub kilku kredytów w różnych bankach, niejednokrotnie spędza nam sen z powiek. Zapamiętanie wszystkich dat płatności lub odsetek do uregulowania często wydaje się niemożliwe. Dlatego warto rozważyć połączenie wszystkich swoich zobowiązań w jedno, czyli skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego. Dlaczego to bardzo dobry krok? Ile możemy na tym zaoszczędzić? Odpowiedzi na wszystkie pytania związane z tego typu kredytem znajdziemy w tym artykule.

brak pieniędzy

Żeby sprawdzić, jak bardzo opłaca się kredyt konsolidacyjny, wystarczy przekalkulować wszystkie odsetki, które musimy płacić, regulując raty w różnych placówkach bankowych. W przypadku rozwiązania, jakim jest kredyt konsolidacyjny, płacimy tylko jedną ratę, więc i sporo oszczędzamy na oprocentowaniu. Poza tym często tego typu kredyt może uratować nas przed wpisem do BIK. Jeśli więc mamy zadłużenie, nie ma lepszego wyjścia z sytuacji.

Jak wygląda kredyt konsolidacyjny?

Po prostu wszystkie raty kredytów zamykane są w jedną, z korzystną roczną stopą oprocentowania. Dzięki temu nie tylko fizycznie oszczędzimy gotówkę podczas płatności tylko jednej raty, ale również czas. W naszym kalendarzu znajdzie się tylko jeden termin spłaty i nie będziemy musieli pamiętać o pozostałych datach.

Dlaczego kredyt konsolidacyjny to dobre rozwiązanie?

Poza korzyściami wymienionymi powyżej, jest jeszcze kilka innych benefitów, o których warto wspomnieć. 

  • Zyskujemy koło ratunkowe, kiedy znajdziemy się w trudnej sytuacji finansowej. Możemy rozłożyć kredyt na więcej rat, niż zwykłą pojedynczą pożyczkę, dlatego nawet z perspektywy czasu łatwiej będzie nam spłacić na przykład 30 rat po 50 zł.
  • Zwiększenie budżetu. Kilka rat pożyczki to kilka RRSO, czyli odsetek. Jeden kredyt konsolidacyjny ogranicza się tylko do spłaty 1 raty wraz z pojedynczą roczną stopą oprocentowania. W praktyce oznacza to, że po prostu oszczędzamy sporo pieniędzy, które odłożone na kolejną ratę odciążą budżet domowy.

PIT

Powiązane artykuły